Florbols LatvijaFlorbols kā sporta veids ir radies jau krietnu laiciņu atpakaļ, bet Starptautiskā Florbola federācija tika dibināta tikai 1986. Gadā un tās organizācijā un uzraudzībā šobrīd atrodas 49 valstis, kas ir vairāk nekā 3000 klubi un ap 270 000 reģistrēti spēlētāji visā pasaulē. Vislielākā popularitāte florbolam ir tikusi iemantota Somijā, Šveicē, Latvijā un Čehijā, bet nepārspēta līdere florbola mīļu ziņā ir Zviedrija, kurā ir reģistrēta apmēram puse no visiem oficiālajiem florbola spēlētājiem.

Florbols Latvijā oficiāli ienāca pavisam nesen, jo par šī sporta veida aizsākumu var uzskatīt brīdi, kad Latvijas Florbola savienība tika izveidota 1993. gadā, tomēr par pilntiesīgu Starptautiskās Florbola federācijas dalībnieku tā kļuva  vien gadu vēlāk – 1994. gadā.

Saskaņā ar Latvijas florbola federācijas interneta vietni, tās darbība tiek aprakstīta šādi: „Latvijas Florbola savienība ir vienīgā institūcija Latvijā, kas atzīta Sporta likuma noteiktajā kārtībā un valsts tai ir deleģējusi tiesības vadīt un koordinēt darbu florbola jomā Latvijā, kā arī pārstāv Latviju attiecīgajā starptautiskajā sporta organizācijā, šajā gadījumā – Starptautiskajā Florbola Federācijā (International Floorball Federation – IFF).” Šīs federācijas galvenie mērķi ir regulēt un pārraudzīt florbola spēli Latvijā, kā arī popularizēt šo sporta veidu Latvijas mērogā un veicināt labu rezultātu sasniegšanu gan Latvijas komandu starpā, gan sacensībās pasaules mērogā.

Florbols Latvijā ir ārkārtīgi izplatīts sporta veids, tādēļ pa sporta klubam vai komandai ir iespējams atrast gandrīz katrā novadā, tomēr visu komandu un šī sporta veida entuziastu vidū ir jāizceļ Latvijas florbola izlase, kas sevī apvieno labākos florbola spēlētājus no visas valsts; šī ir tā komanda, kura Latviju pārstāv visās starptautiskajās sacensībās un palīdz Latvijas vārdu nest pasaulē, uzrādot labus rezultātus.

Kā jau minēts iepriekš, Latvija ir viena no valstīm, kurā florbols ir iemantojis ļoti lielu popularitāti, tādēļ Latvijas florbola izlase ir piedalījusies visos vienpadsmit iepriekš rīkotajos Pasaules čempionātos kopš pirmā čempionāta, kurš norisinājās ne tik tālajā 1996. gadā. Pagaidām pasaules čempionu godu vēl nav sanācis iegūt, tomēr arī mūsu izlase ir startējusi ar labiem panākumiem.